≡ Menu

1989

Class 1A

103
Eric Ehlen, Belle Plaine
Scott Eppinga, Rock Valley
Tye Lettow, Alden
Troy Hammen, Rockwell City
Matt Matthiesen, Schleswig
Shannon Blake

112
Kevin Hogan, Edgewood-Colesburg
David Stirling, Clarksville
D.J. Wade, Morning Sun
Corey Moody, Pocahontas
Mike O’Connor, Dike
Justin Ronfeldt, Sloan, Westwood

119
Bret McKinney, Belle Plaine
Tim Stoll, Orient-Macksburg
Matt Lundquist, Corning
Phil Morgan, Maple Valley
Mark Bond, Montezuma
Torrey Martin, North Central, Manly

125
Shane Light, Lisbon
Tim Griffin, Laurens-Marathon
Daryl Weber, Don Bosco
Shane Arnold, New London
Tony Norton, Clarksville
Brent Lawrenson, West Harrison

130
Todd Griffin, Laurens-Marathon
Cody Shay, Mount Ayr
Mark Schmitz, Don Bosco
Lonnie Jeanes, West Central (Maynard)
Doug Readshaw, New Sharon, North Mahaska
Shane Stricklin, Anita

135
Steve Stirling, Clarksville
Alex Malcom, Fremont-Mills
George Woodward, Moravia
Jeff Garnier, West Central (Maynard)
Jeremy Bitting, New London
Brian Stewart, Lisbon

140
Shannon Bucknell, Postville
Randy Heidemann, Janesville
Jason Weida, North Tama (Traer)
Cale Hoch, Southeast Warren
Cory Yoder, Belmond
John Fisher, Turkey Valley

145
Steve Brandt, Sumner
Joe Kilburg, Bellevue
Eric Olson, Nashua
Bryan Hootman, Highland (Riverside)
David DeRuyter, Rock Valley
Lynn Johnsen, Logan-Magnolia

152
Brian Schmitz, Lisbon
Bruce Kuennen, Turkey Valley
Dan Rule, Parkersburg
Jeremy Freerks, Clarksville
Brad Cambers, Treynor
Ryan Sullivan, Woodbine

160
Troy Rohret, Clear Creek
Wes Pargeon, Montezuma
Carter Staver, East Union
Matt Straight, Logan-Magnolia
Scott Capper, Clarksville
Andy Bowman, Lake Mills

171
Tim O’Brien, Stuart-Menlo
Craig Stork, Anita
Robby Kamerling, Lisbon
Shawn Gordon, Dike
Trent Nauholz, Sumner
Jason Anthony, Pleasantville

189
Mike Isaacson, Lake Mills
Mike Funke, Edgewood-Colesburg
Jamie Bathke, Wapsie Valley
Corey McKibbin, Kingsley-Pierson
Brett Ryan, Underwood
Lance Wiese, Galva-Holstein

275
Brian Moretz, Northwood-Kensett
Drew Brandt, Ackley-Geneva
Jay Malone, Morning Sun
Shadron Silberstein, East Buchanon
Keary Keehner, MFL (Monona)
Gary Goeller, Wapsie Valley

 

2A

103
Donni Donahue, Clarinda
Marty Bolin, Davis County
Jessie Whitmer, Eagle Grove
Jaysson Gurwell, Saydel
Ryan TeBockhorst, Mid-Prairie
Vin Chem, Roland-Story

112
Brian Reece, Clarke (Osceola)
Roger Vogel, Camanche
Steve Pladsen, Waukon
Todd Neal, Mount Vernon
John Peterson, Perry
Todd Metz, Hampton

119
Jeremy Sutton, Williamsburg
Kevin Cochran, Centerville
Kip Gebel, New Hampton
Matt Duckworth, Johnston
Chris Mickelson, Eagle Grove
John Kollmorgen, Humboldt

125
Kent Streicher, Starmont, Strawberry Point
Tim Krouse, Cardinal, Eldon
Scott Stickler, Clarinda
Shane Peterson, Ogden
Dan Beermann, Norwalk
Kirk Crawford, LaPorte City Union

130
Mark Moorman, Centerville
Rob Seil, Storm Lake
Brian Perrin, Osage
Bart Berry, Winterset
Kirby Moss, Davis County
Chris Brown, Dallas Center-Grimes

135
Stacey Rice, Storm Lake
Mike Bonham, Missouri Valley
Matt Sesker, Forest City
Grant Hjortshoj, Monroe
Ron Deist, Norwalk
Troy Langos, Johnston

140
Jeremy Ask, Saint Ansgar
Jay Nelson, Dallas Center-Grimes
Brent Loken, Forest City
Rob Moore, South Tama
Brandt Pennington, Williamsburg
Steve Andersen, Audubon

145
John Royer, Marion
Jason Wedgbury, Hampton
Jim Angran, Albia
Lance Cristenson, Norwalk
Darren Brokel, Mount Vernon
Keith Holst, Missouri Valley

152
Jeff Jens, Glenwood
Ryan Kittelson, Decorah
Shannon McLaughlin, Norwalk
Brad Wilson, Marion
Todd Clausen, Saint Ansgar
John Robinson, New Hampton

160
Mike VanderWoude, Rock Rapids, Central Lyon
Chad Stouder, Glenwood
Matt Nerem, West Union, North Fayette
Shawn Pippert, Louisa-Muscatine
Stacy Collier, Winterset
Toby Busch, Algona

171
Dave Malecek, Osage
Scott Stogdill, Glenwood
Jamey Cummings, Mediapolis
Curtis Heideman, New Hampton
David Gomis, Johnston
Joel Bierman, Denver

189
Tyrone Roberts, South Tama
Dave Vrba, Eagle Grove
Todd Folkedahl, Decorah
Chris Martin, Central Lee
Steve Eischeid, Algona
Scott Warrick, Clarinda

275
Lance Keller, Iowa Falls
Niles Havard, Clarke (Osceola)
Rob Huber, DeWitt Central
Brice Teubel, West Lyon, Inwood
Dan O’Hara, Waukon
Shawn Berg, Osage

 

Class 3A

103
Dan Osborn, Cedar Rapids Prairie
Scott Sams, Ames
Kyle Wenck, Washington (Cherokee)
Shane Williams, Muscatine
Rob Dixson, Des Moines East
Chad Van Cleve, Dubuque Hempstead

112
Lance Paulson, Cedar Rapids Kennedy
Randy Rowray, Cedar Rapids Prairie
Brett Christensen, Iowa City West
Scott Munson, Waterloo Columbus
Kelley Davis, Waterloo West
Kevin Bries, Dubuque Hempstead

119
Marc Chase, Cedar Rapids Jefferson
Brent Beck, Grinnell
Lee Foster, Mason City
Shane Campbell, Waverly-Shell Rock
Jason Yenger, Fort Dodge
Scott Dulitz, Cedar Rapids Kennedy

125
Doug Dewald, Cedar Falls
Gary Tucker, Dubuque Hempstead
Jeff Carr, Cedar Rapids Jefferson
Mike Hatcher, Cedar Rapids Prairie
Phasoung Houangvanh, Mason City
Nick Sams, Fairfield

130
Andy Showalter, Waterloo West
Montrice Anderson, Waterloo East
Jason Boarts, Council Bluffs Thomas Jefferson
Jarid Downey, Indianola
Matt Hatcher, Cedar Rapids Prairie
Eldridge Brantley, Clinton

135
Matt Orton, Cedar Rapids Jefferson
Jeff Dalrymple, Waterloo West
Kevin McCarthy, Des Moines Lincoln
Ted Osterberger, Dubuque Wahlert
Joe Bennett, Fort Dodge
Shawn Malone, Maquoketa

140
Jeff Theiler, West Des Moines Dowling
Jason Welch, West Des Moines Valley
Keith Albert, Dubuque Hempstead
Anthony Tamayo, Council Bluffs Thomas Jefferson
Chris Kelson, Sioux City East
Marc Hamilton, Cedar Falls

145
Doug Kjeldgaard, Council Bluffs Lewis Central
Troy Crigger, Clinton
Scott Toothman, Waterloo West
Todd Kirkland, Charles City
Colby Burke, Cedar Rapids Kennedy
Matt Morris, Des Moines Hoover

152
Curt Bennethum, West Des Moines Valley
Robert Edmonds, Des Moines Roosevelt
Rob Bleakley, Cedar Rapids Prairie
Chad Beaman, Council Bluffs Lewis Central
Jake Anonson, Webster City
Craig Ohl, North Scott

160
Steve Williams, Charles City
Curtis White, West Des Moines Dowling
Mike Neuman, Waterloo West
Danny O’Berry, Ames
Dave Bendorf, Council Bluffs Lewis Central
Dan Chadima, Cedar Rapids Prairie

171
Cory Manning, West Des Moines Dowling
Craig Lamont, North Scott
Ryan Chambers, Webster City
Casey Hesseltine, Iowa City High
Kevin High, Waterloo West
Mark Neason, Oskaloosa

189
Glenn Wilder, Waterloo West
Tony Burger, Harlan
Justin Greenlee, Waverly-Shell Rock
Eric Emsick, Council Bluffs Lewis Central
Ed Flynn, West Des Moines Dowling
Harold Lovelady, Des Moines Roosevelt

275
Brad Henry, West Des Moines Dowling
Matt Purdy, Cedar Falls
Parker Wildeman, Washington (Cherokee)
Chris Reid, Cedar Rapids Prairie
Chris Pleake, Council Bluffs Abraham Lincoln
Jason Fah, Dubuque Hempstead

 

error

Enjoy this blog? Please spread the word :)